Netylant kalboms apie šauktinius ir apie kariuomenės prievoles, ne vienas, norintis išsisukti nuo privalomos karo tarnybos, motyvuoja savo sveikatos sutrikimais. Todėl akinius nešiojantys vyrai paprastai jau būna išsiaiškinę apie toliaregystę ir tai, kokio stiprumo regos sutrikimai atleistų juos nuo karo tarnybos. Nors regėjimui pataisyti naudojami ir kontaktiniai lęšiai, ir akiniai, ir atliekamos lazerio operacijos, visgi regos sutrikimai laikomi stipriu tarnybai trukdančiu veiksniu.
Su akiniais po miškus
Štai šauktinis Tomas sako, kad jam trumparegystė tikrai turėtų neleisti eiti į tarnybą. Vaikino teigimu, jis apskritai nelabai mėgsta tokių iš nežinia kur vieną dieną atsirandančių pareigų. Tačiau apskritai jis norėtų turėti geresnes akis. Regos sutrikimai taip trukdo gyvenime, jog nėra net kalbos, kaip jie trukdytų miškuose.
Tomas sako, kad jau nuo prigimties turi labai silpną regą. Tais laikais dar nebūdavo gaminami kontaktiniai lęšiai, o akiniai, kuo būdavo stipresni, tuo storesni. Dabar yra daug visokių modernių dalykų paslėpti regos sutrikimus taip, kad net apie trumparegystę trumpam pamiršti gali tas, kuris prastai mato. Tačiau visgi, kaip sako Tomas, su tokia problema tikrai būtų nepatogu kariauti. Kaip jis sako, nusiėmęs akinius, jis net prastai mato greta esančio žmogaus veidą. Su akiniais klampoti po miškus jam nepatiktų, o kontaktinių lęšių jis dar nėra bandęs.
Lęšiai padeda kasdienybėje, bet ne kariuomenėje
Vytautas tikina, kad kontaktinius lęšius jis apskritai labai mėgsta savo kasdieniniame gyvenime, tačiau klampoti po miškus su tais lęšiais jis tikrai nenorįs. Anot Vytauto, tam, kad galėtum jausti komfortą, būtinai turi gerai prižiūrėti lęšius. Tam reikia specialaus skysčio, kuriame kas vakarą galėtum lęšius pamerkti. Ir šiaip, jie būna skirti mėnesiui ar keliems, tai tokiam laikui galima įsivaizduoti ir kareivio išgyvenimo laikotarpį. Dėl to paprastai karo tarnybai nėra imami žmonės, turintys silpną regą. Kas tai būtų, trumparegystė ar toliaregystė. Be to, paprastai stengiamasi, kad būtų visapusiškai sveiki, ištvermingi jauni vyrai. Praktiškai tie, kurie jau nuo mokyklos laikų tampa sporto renginių pažibomis. Juk tikrai nebus kitos tokios srities, kur fizinis pasirengimas nulems tiek daug. Būtent kariuomenėje karių pasirengimas, stiprumas, sveikata, ištvermė sudaro visą karo esmę. Ir, aišku, turima karinė amunicija. Tačiau visa tai yra strateginiai dalykai ir taip, kaip valstybė paremia gabiausius mokslininkus, taip pat ji ir kariuomenei nori ugdyti pačius stipriausius vyrus.