Jeigu namuose yra iPhone 7/8 deklai, vadinasi, ir pats telefonas kažkur netoliese, jūs jį tiesiog turite, tiesa? Tačiau jis yra viliojantis kąsnelis, tikras jaukas ilgapirščiams, besitaikantiems į tokius gerus, prabangius ir lengvai pavagiamus daiktus. Ką daryti, kad netaptumėte dar vienu statistiniu vienetu, iš kurio buvo pavogtas naujas iPhone ar kiek senesnis telefonas.
Saugokite keliaudami
Visų pirma, turite tikrai saugotis kelionėse. Jeigu vykstate kažkur kaip turistas, turite laikytis bendrinių saugumo taisyklių ir taip pat pasidomėti vietos specifika – kur daugiausia kišenvagių. Kur standartiškai vagiama? Oro uostuose, stotyse. Taip, jau pačiame oro uoste, kur jūs susikrimtę galvojate, ar pavyks rankiniame bagaže prasiskaidrinti šprotų skardinę, kažkas užsiima vagystėmis. Nėra vagiama už saugos patikros, tačiau laukiamosiose eilėse iki tol vagysčių tikrai pasitaiko. Todėl oro uoste savo išmanųjį telefoną saugokite kaip savo akį, nes kad jį pavogs – didesnė tikimybė negu kad nukris lėktuvas, kuriuo skrisite. Taip pat būkite labai atsargūs stotyse. Miestuose, kuriuose keliausite, tam tikros erdvės bus pažymėtos kaip labai populiarios turistų tarpe. Jūs, žinoma, norėsite jas aplankyti. Tad ten irgi saugokitės, būkite tikrai atsargūs. Geriausia telefoną ir piniginę, pasą laikyti vidinėse drabužių kišenėse kuo arčiau savęs. Dar vertėtų ir kuprinę užsidėti ant priekio tarsi akordeoną. Atrodys gal ir juokingai, bet tikrai apsaugos jūsų asmeninį turtą.
Vagia viešajame transporte
Kita vieta, kur yra dažnai vagiami telefonai – viešasis miesto transportas. Vienoje stotelėje įlipę žmonės ims keistai elgtis, pradės atkreipti jūsų dėmesį ar jūs gal net būsite sumišę. O tada nesupratę, kas čia buvo, važiuosite toliau, kitoje stotelėje jiems išlipus. Galiausiai pastebėsite, kad neturite telefono ar dar ko nors. Tokia taktika naudojama ir troleibusuose, ir autobusuose, ir metro. Sukčius ir vagišius tada itin sunku sučiupti, nes jūs važiuojate toliau, o jie išlipa ir pabėga.
Užpuolus atiminėja tamsoje
Pats nemaloniausias telefono vagystės būdas – užpuolimas. Niekas nesiekia labai sužaloti žmogaus, kuris užpuolamas dėl telefono, tačiau gali pasitaikyti visko. Todėl apskritai bendrasis patarimas būtų saugotis ir neslampinėti neramiose vietose vakarais nei po vieną, nei po du. O silpnesniems žmonėms apskritai vakarais neiti vieniems kažkur prietemoje.
Laikykite saugioje vietoje telefoną visada ir visur, kad ir kur būtumėte. Turėkite dėklą, kuris taip pat apsaugos nuo papildomų akių ir nebus aišku, ar verta tokį vogti.