Šampūnų gausybė parduotuvėse sukelia dvejopų minčių. Visgi tikrai nesinori parduotuvėje rinktis šampūną kelias valandas ir vėliau suprasti, kad visgi jis plaukams netiko. Tačiau ir mažas pasirinkimas neleistų atrasti to, ko iš tiesų norisi. Jeigu pasirinkimas atliekamas pasiremiant tik pakuotės grožiu ir priemonės kaina, tuomet nieko keisto, jog niekaip nepavyksta atrasti to, kas kuo puikiausiai tiktų turimam plaukų tipui. Žinoma, kai kurie ne itin daug dėmesio skiria tam, kad pritaikytų šampūną plaukų tipui, bet atrasti šampūną būna tikrai kur kas lengviau, jeigu išsiaiškinamas tipas.
Kad ir kaip sudėtingai gali pasirodyti, tačiau plaukų tipą daugelis gali lengvai žinoti, nes tai labai puikiai matosi plaukuose. Gana nesunku suprasti, kad plaukai, kurie jau po kelių valandų ar dienos tampa blizgūs ir atrodo lyg neplauti, yra riebaus tipo. Sausesni plaukai labiau veliasi, turi mažiau riebumo, jie taip pat linkę elektrintis, o ypač ar plaukai yra sausesnio tipo pasimato žiemos metu, kai lauke temperatūra būna žemesnė. Žinant tipą reikia visuomet skaityti kas parašyta ant šampūno – tuomet visuomet pasirinksite tai, kas atitiks plaukų būklę. Puikių priemonių galite rasti čia – https://kosmetikosparduotuve.lt/.
Žinoma, kartais net ir pagal plaukų tipą atrinkti šampūnai gali nuvilti, nes pasirenkama labai prastos sudėties priemonė. Nors kokios kokybės žaliavos naudotos produktui pagaminti tikrai nepavyks atsekti, tačiau pasižiūrėti ko ten galima rasti tikrai verta. Priekyje rašomi ingredientai dažniausiai sudaro didžiąją dalį šampūno, todėl galima maždaug susiprasti ko šampūne daugiausiai ir ko mažiausiai. Verta pasitikrinti ar šampūne yra maitinamųjų medžiagų ir ar nėra silikonų bei aršių ploviklių, kurie yra gražių plaukų priešai.
Aršūs plovikliai per kelis kartus gali labai pabloginti plaukų būklę, juos išsausinti ir palikti visiškai negyvybingus, ko tikrai nenori nei viena moteris. Net ir riebaus tipo plaukai gali labai nukentėti. Silikonai netinkami jokiose šampūnuose, kadangi jie plauką į laminuoja – užsidengusi plėvelė neleidžia naudingoms medžiagoms pamaitinti plauko. Kurį laiką negaunant naudingų medžiagų plaukai tampa mažiau ryškus, nebespindi, o galiausiai prasideda galų lūžinėjimas, dėl ko vėliau tenka plaukas kur kas labiau patrumpinti.