Šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus HEMP OIL? Daug kam tai gali pasirodyti egzotiška naujovė, tačiau taip nėra. Andrejus Petruša, UAB „Gera Karma“ įkūrėjas, teigia, kad kanapių aliejus nuo seno buvo tradiciškai naudojamas Lietuvoje, o dabar vis dažniau prisimenamas kaip malonaus skonio ir, svarbiausia, sveikatai naudingas produktas.
Nesupainiokite kanapių sėklų aliejaus su kanapių žiedų aliejumi! Kanapių žiedų aliejus yra medicininis, gydomasis produktas, turi psichotropinį poveikį, o Lietuvoje šis produktas kol kas nėra legalus. Kanapių sėklų aliejus, vadinamas tiesiog kanapių aliejumi, yra maistinis produktas, tinkamas vartoti tiek suaugusiems, tiek vaikams – jis vertinamas tiek dėl jo skoninių savybių, tiek dėl maistinės vertės, tiek dėl sveikatai teikiamos naudos.
Šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus HEMP OIL – kodėl verta pasirinkti?
Kanapių aliejaus sudėtyje yra žmogaus organizmui svarbių riebiųjų rūgščių Omega-3, Omega-6 ir Omega-9. Patikimu šių medžiagų šaltiniu laikoma žuvis (galbūt prisimenate nemalonų žuvies taukų skonį?), tačiau aliejuje šių medžiagų yra net kelis kart daugiau, nei žuvyje ar jūros gėrybėse. Tai dar ne viskas – aliejuje šios rūgštys aptinkamos tokiu santykiu, kuris yra žmogui pats naudingiausias, t.y. Omega-3 ir Omega-6 rūgščių santykis yra 3:1.
Kanapių aliejus taip pat vertinamas dėl to, kad jame daug baltymų. Tyrimai rodo, kad kanapių sėklose yra tiek pat baltymų, kiek kokybiškoje ėrienoje arba jautienoje, todėl aliejus itin tinkamas vegetarams bei veganams, o taip pat visiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusprendė sumažinti mėsos kiekį savo racione.
Tai vienintelis aliejus, turintis vitamino D. Šiandien, vis daugiau žmonių kenčia nuo vitamino D trūkumo. Natūralu – vitaminas D savaime gaminasi organizme, žmogui būnant saulėje. Tačiau lietuviškos vasaros ir taip trumpos, plius, nemažai žmonių visą darbo dieną praleidžia patalpose. Vitamino D trūkumas pasireiškia dažnais peršalimais, chronišku nuovargiu, prasta nuotaika, raumenų skausmu. Jei kenčiate nuo tokių simptomų – įtraukite į savo racioną kanapių aliejų.
Jau kalbėjome apie kanapių aliejaus specifinį, žalsvą atspalvį? Šio aliejaus sudėtyje yra chlorofilo. Chrolofilas, žalios spalvos augalinis pigmentas, suteikiantis lapams žalią spalvą, žmogaus organizme atlieka daugybę naudingų funkcijų – stimuliuoja kraujo gamybą, stiprina imunitetą, skatina ląstelių augimą, stabdo bakterijų dauginimąsi ir kt.
Taip paprasta – pora šaukštų kanapių aliejaus į sriubą, košę arba salotas – ir pastebėsite, jog pradėjote jaustis kur kas geriau.
Šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus HEMP OIL – kam ir kodėl verta jį vartoti?
Vienareikšmiškai galima pasakyti – kanapių aliejus naudingas visiems, tačiau kai kurioms žmonių kategorijoms kanapių aliejus ne šiaip naudingas, bet tiesiog būtinas.
Šis aliejus rekomenduojamas visų pirma veganams ir vegetarams, taip pat žmonėms, kurie nusprendė valgyti mažiau mėsos. Kanapių aliejus, dėl savo sudėties, gali tapti puikiu mėsos, žuvies, kiaušinių ir pieno produktų pakaitalu.
Šis produktas tinkamas tiems, kas mažai laiko praleidžia saulėje ir kam galimai trūksta vitamino D. Kamuoja nuovargis, prasta nuotaika, raumenų skausmai? Ką daryti – bėgti į soliariumą ar, vos prasigiedrijus, staipytis balkone? Tiesiog paskaninkite maistą kanapių aliejumi.
Laikotės dietos? Kanapių aliejus – kaip tik jums. Jis suteikia sotumo jausmą, slopina apetitą ir gerina virškinimą. Greta to, savaime suprantama, nepamirškite daug judėti ir maitintis saikingai bei sveikai.
Nuolat tenka užkandžiauti greitu maistu ar paskubomis malšinti alkį šaltu sumuštiniu? Jaučiate sunkumą pilve? Kanapių aliejus gerina virškinimą ir padeda pašalinti organizme besikaupiančius toksinus.
Jaučiate sąnarių skausmus, o gal kenčiate nuo artrito? Dėl savo sudėties (gama linoleno rūgšties, Omega-3 ir Omega-6 rūgščių), kanapių aliejus natūraliai slopina uždegimus ir mažina sąnarių skausmą.
Aliejus nėra vaistų pakaitalas, tačiau, reguliariai vartojamas, stiprina imunitetą, padeda atstatyti hormonų pusiausvyrą, gerina širdies bei kraujagyslių sistemos darbą, taip pat rekomenduojamas moterims, kurios kenčia priešmenstruacinius skausmus arba išgyvena menopauzės simptomus.
Šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus HEMP OIL – kaip vartoti?
Aliejų galima vartoti pačiais įvairiaisiais būdais – kaip maisto papildą, kaip ingredientą, taip pat galima vartoti išoriškai kosmetiniais tikslais.
Kanapių aliejus pasižymi tiek išskirtine išvaizda, tiek skoniu. Jis yra žalios spalvos, atspalvis gali skirtis nuo šviesaus iki tamsaus, sodraus ir gilaus. Skonis malonus, lengvas, turi riešutų ir žolės poskonį. Kuo spalva tamsesnė, tuo stipresnis yra poskonis. Aliejus yra tinkamas salotoms pagardinti, juo galima apšlakstyti makaronų patiekalus, daržovių suktinukus, dėti jį kaip priedą į gvakamolę, pesto, humusą bei paskaninti trintas sriubas. Vienintelis dalykas, ko rekomenduojama nedaryti – nenaudoti kanapių aliejaus kepimui. Nieko siaubingo, žinoma, neatsitiks, tačiau jis praras visas naudingąsias savybes.
Jei nesate iš tų, kurie šeimininkauja namie, ir pietaujate bei vakarieniaujate kur nors mieste, naudokite šį produktą kaip maisto papildą. Rekomenduojamos dozės suaugusiems yra 1-2 valgomieji šaukštai, o vaikams 1-2 arbatiniai šaukšteliai per dieną.
Kanapių aliejų galima vartoti kaip kosmetikos priemonę, išoriškai – juo galima gaivinti sausus, skilinėjančius plaukų galiukus, galima naudoti rankų priežiūrai ir prieš miegą įtrinti aliejumi nagų odeles, o turintiems sausą bei jautrią odą, rekomenduojama užtepti šiek tiek aliejaus ant sudrėkintos odos.
Šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus HEMP OIL – kur įsigyti?
Šalto spaudimo nerafinuoto kanapių sėklų aliejaus HEMP OIL (250ml) galite įsigyti supersąmoningų produktų parduotuvėje „GERA KARMA“. Prekės pristatomos per 2-3 darbo dienas po apmokėjimo. Užsakymams iki 35 Eur taikomas 3 Eur pristatymo mokestis, o perkant daugiau nei už 35 Eur, prekės į jūsų namus bus pristatomos nemokamai.
Šioje parduotuvėje rasite ir kitų produktų – kanapių baltymų, lukštentų kanapių sėklų, spirulinos tablečių bei purškiamo magnio – kurie padės jums sveikiau gyventi, gražiau atrodyti ir tiesiog geriau jaustis.
Parduotuvės vadovo Andrejaus Petrušos teigimu, gera karma nėra tai, kas mums nutinka – gera karma yra tai, ką patys susikuriame savo sąmoningais pasirinkimais ir atsakingais veiksmais.